هم محلی
با سلام خدمت سروران گرامی ،خوش آمدید . . .
صفحات وبلاگ
نویسنده: هم محلی - چهارشنبه ٥ تیر ۱۳٩٢

استخر نمو 33 ترکیبی است از نور و گرمای مصنوعی و طبیعی به همراه آب زلال با تونل‌هایی که تجربه شیرجه و شنا را هیجان‌انگیزتر می‌کند. عمیق‌ترین بخش نمو33 حدود 34 متر عمق دارد و به وسیله سه حفره به بخش‌های دیگر استخر وصل می‌شود. یکی از این بخش‌ها به کمک قندیل‌های مصنوعی تزئین شده و دیگری، چندین پنجره به شکل پنجره زیردریایی در خود جای داده که تصویر فوق‌العاده‌ای در اختیار شناگران قرار می‌‌دهد. حفره سوم هم مختص شیرجه‌روهای آماتور است که تازه‌وارد و کم تجربه هستند.


نمو33 تمام کلاس‌های شیرجه و شنای بین‌المللی را با مدرک رسمی برگزار می‌کند و در کنار بحث آموزش، امکانات لازم برای فیلمبرداری حتی فیلم‌های سینمایی و پروژه‌های تحقیقاتی را هم آماده کرده است. برای تازه‌واردها امکانات متنوعی آماده شده تا در اولین تجربه شیرجه و شنا اوقات خوشی را سپری کنند. البته سطحی شناور در آب در نظر گرفته شده تا در هنگام تمرین برای استراحت افراد تازه‌وارد مورد استفاده قرار گیرد. یکی از جذاب‌ترین بخش‌های نمو 33 رستوران است که هفت متر زیرزمین قرار دارد و از پنجره‌های بزرگ آن می‌توان استخرهای مختلف نمو 33 را تماشا کرد. یعنی همزمان می‌توانید شام بخورید و از پنجره رستوران که در این استخر عمیق حکم یک زیردریایی را دارد، بازی شناگرها را در دیگر بخش‌ها تماشا کنید. البته برای رفتن به این رستوران لازم نیست که حتما شنا کنید بلکه ورودی آن جداست و برای همین بعضی از مهمانان رستوران که فقط برای صرف غذا به نمو 33 می‌روند از یک راه دیگر وارد رستوران می‌شوند.

ایده ساخت این استخر شگفت‌انگیز در واقع متعلق به جان برنائرتس شیرجه‌روی بازنشسته است که 20 سال از عمر خود را در این ورزش گذاشته است. وی در دانشگاه رشته مهندسی را انتخاب کرد و همیشه به این ایده فکر‌ می‌کرد که چطور می‌توان فضایی مصنوعی، امن و هیجان‌انگیز برای شیرجه‌روها ساخت تا در عین حفظ سلامتی بتوانند این ورزش جذاب را تجربه کنند. جالب است بدانید این استخر تنها نیمی از انرژی انواع مشابه را مصرف می‌کند اما همچنان توانسته دمای آب را حفظ کند تا شناگرها با رضایت استخر را ترک کنند. امکانات استخر هم طوری طراحی شده که برای تازه‌واردها و حرفه‌ای‌ها مشکلی پیش نیاید و هر کس بتواند نسبت به سطح مهارت‌هایش از حضور در نمو 33 لذت ببرد. جان با ساخت این استخر توانسته یک جاذبه توریستی جدید به لیست توریست‌هایی که به بروکسل سفر می‌‌کنند، اضافه کند.
متن از مجله همشهری

 

نویسندگان وبلاگ:
کدهای اضافی کاربر :