سنگ های عجیبی که رشد می کنند

سنگ ها از سخت ترین و محکم ترین چیزهایی هستند که روی زمین دیده می شوند همچنین سنگ ها همیشه به عنوان مواردی شناخته می شوند که دلسنگی و بی روحی را نشان می دهند و هیچ جانی در آن ها وجود ندارد ولی همیشه هم این گونه نیست.


نام این سنگ ها به معنی"شن های سیمانی" است ولی به هر حال سنگ های بی جانی هستند که با بارش باران رشد می کنند. البته این سنگ ها دارای شگفتی های دیگری نیز هستند زیرا می توانند بدون آن که کسی کمکشان کند جا به جا شوند.
به گفته دانشمندان 6 میلیون سال پیش این سنگ ها بر اثر زمین لرزه های بسیار شدید وارد سطح زمین شده اند و پیش از آن در لایه های زیرین زندگی می کردند. برخی از این سنگ ها از شش تا ده متر طول دارند و با بارش باران بزرگتر شده و حتی پوست اندازی می کنند.

 

 

/ 2 نظر / 34 بازدید
سهیلاآراسته

مرسی . چقد جالب بود!!!!!!!!!!!!!11[تعجب]

علی خلجی

سلام جناب مهندی اورعی ، عکسهای جالبی بود . البته خدمتتون عرض کنم تو منطقه فریدن بین روستای قلعه بهمن و روستای جوزار قدمگاهی وجود دارد به نام امامزاده جیمور که ساختمانی در آنجا احداث شده و داخل ساختمان سنگی وجود دارد که در طی سالیان گذشته به عقیده محلی ها رشد می کند و این را می توان از نزدیک شدن سنگ به سقف احساس نمود . نوع سنگ از سنگهای ورقه ای سیاه و در اصطلاح محلی اردوال می باشد . البته خالی از لطف نیست شهرستان تشریف آوردی یه سری با هم به اونجا بزنیم . هم زیارته هم سیاحت . به امید دیدار .